12. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi
10 - 13 Mart 2016 / Sueno Belek Kongre Merkezi, Antalya - Türkiye
Untitled Document

Bildiri Gönderimi

12. Uluslararası Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi’ne bildiri gönderimleri sadece elektronik sistem üzerinden kabul edilecektir. Yazarlar sisteme giriş yaptıktan sonra sistemdeki adımları takip ederek bildirilerini gönderebilirler. Bildirinizin başarılı bir şekilde gönderilmiş olmasını takiben sistemden tarafınıza bir e-mail gönderilecektir. Sadece doğru bir şekilde gönderimi tamamlanmış olan bildiriler hakemler tarafından değerlendirilecek ve tamamlanmamış taslak bildiriler sistemden silinecektir.

Bildiri Özeti Gönderim Kuralları  


Yazarlar öncelikle sisteme giriş yapmalı ve sistemdeki adımları takip ederek bildirilerini göndermelidirler. Bildirinizin başarılı bir şekilde gönderilmiş olmasını takiben, sistemden tarafınıza bir e-mail gönderilecektir. Sadece doğru bir şekilde gönderimi tamamlanmış olan bildiriler hakemler tarafından değerlendirilecek ve tamamlanmamış taslak bildiriler sistemden silinecektir. Eğer e-mail almadıysanız, bildiriniz başarılı bir şekilde gönderilmemiş olabilir, lütfen kontrol ediniz.          

Gönderim kuralları:

  • Bildiri özetleri İngilizce olarak gönderilmelidir.
  • Kelime sayısı 400 ile sınırlıdır. 1 adet tablo ve 1 adet resim kullanılabilir.
  • Özetlerin OBJECTIVE, METHODS, RESULTS, CONCLUSIONS bölümlerini içermesi gerekmektedir.
  • Başlıkta ve özette çok bilinenlerin dışındaki (örnek: kardiyak bildiriler için LVEF, CABG, VSD, ASD vs. ve vasküler bildiriler için CEA, EVAR, TIA, CAS vs.) kısaltmaların kullanılmaması gerekmektedir.
  • Başlıkta her kelimenin ilk harfi büyük diğer harfleri küçük olmalıdır. İsim ve soyad bilgileri açık bir şekilde yazılmalıdır, kısaltma kullanılmamalıdır. (John Smith , J. Smith).
  • Bildiriler isimsiz bir şekilde değerlendirileceğinden, özet içerisinde kurum bilgisinden kaçınılmalıdır.
  • Sunum tipinizi oral, poster veya video seçeneklerinden biri olarak seçiniz. Daha sonra özetiniz için en uygun olan konu başlığı seçilmelidir.
  • Sunumunuzda kullanacağınız video dosyalarınızı AbstractAgent aracılığıyla gönderebilirsiniz
  • Video dosyanız 300 mb’ı aşmamalı ve .mpg, .mpeg, .avi, .wmv, .mov, .flv formatlarından birinde olmalıdır
  • Video dosyası isminde mutlaka Abstract Agent’in belirlediği ve ilgili ekranda yer alan bildiri no. belirtilmelidir.

Bildiri Özeti Son Gönderim Tarihi: 15 Ocak 2016

 

 
LookUs & Online Makale